Obsah
Akce školy 2018/2019
Září
3. 9. 2018 Slavnostní zahájení školního roku
7. 9. Hry v přírodě – I. + II. stupeň
11. 9. Cvičení v přírodě, stopovaná I. + II. stupeň
12. 9. divadelní představení divadlo Z Bedny- I. +II. třída + MŠ
Probíhá rekonstrukce učebny CH, F, Př, která byla započata v červenci 2018
Říjen
5. 10. Mimořádná prohlídka reprezentativních prostor Pražského hradu- žáci 4. – 9. třídy
10. 10. Žáci 9. třídy se zúčastnili exkurze v SOŠ ve Stříbře
10. 10. Pěvecké a taneční vystoupení žáků 4. třídy na Besedě s důchodci, kterou pořádal OÚ
ve Starém Sedlišti
25. 10. Drakiáda pro děti z MŠ, žáky školy i veřejnost
Listopad
6. 11. Burza škol Tachov Mže – jako každý rok, tak i letos se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili.
8. 11. Přednáška 100 let Českého státu
Pan Libor Marek seznámil žáky 5. – 9. třídy s historií vzniku státu, na ukázku měl také i předměty, které lidé běžně používali v té době.
23. 11. Den otevřených dveří SOŠ Tachov Světce pro žáky 8. a 9. třídy
29. 11. Adventní dílny
29. 11. Okresní kolo florbal – starší žáci – 1. místo, postup do krajského kola
Prosinec
1. 12. Vánoční zpívání a jarmark
5. 12. Čertovská vybíjená I. stupeň
7. 12. Krajské kolo ve florbalu – starší žáci Plzeň
10. 12. Vánoční koncert žáků ZUŠ v Boru pro žáky ZŠ a děti z MŠ
13. 12. Přednáška o Myomaru- Barmě – žáci II. stupně, Tachov kino Mže
14. 12. Vánoční Plzeň- filmová pohádka Čertí brko, prohlídka náměstí v Plzni
20. 12. Exkurze do Muzea v Tachově I. + V. třída Vánoce, Výstava betlémů
Leden
11. 1. – 29. 3. Plavecký výcvik – III. + IV. třída
31. 1. Turnaj ve fotbale I. stupeň
Únor
8. 2. 2019 Den otevřených dveří SŠ v Boru – akce se zúčastnili žáci 8. a 9. třídy
Lyžařský výcvik II. st. 18. 2. – 22. 2. Mariánské Lázně
Březen
5. 3. Školní kolo v recitaci
Do okresního kola postoupili: Matěj Kormoš a Leona Kašparová – 2. kategorie
Tomáš Marek - 3. kategorie
15. 3. Okresní kolo v recitaci v Tachově
Naší školu reprezentovali:
Leona Kašparová, Matěj Kormoš z IV. třídy a Tomáš Marek z VI. třídy.
20. 3. Dopravní výchova – teoretická část, výuka proběhla ve IV. a V. třídě.
21. 3. Matematická soutěž KLOKAN – zúčastnili se žáci 2. – 9. třídy.
Celkovým vítězem na naší škole se stal Tomáš Hospodářský z V. třídy.
24. 3. Dětský maškarní karneval
Děti i rodiče si v neděli 24. 3. 2019 zatančili za doprovodu písní Inky Rybářové.
Duben
4. 4. Zápis do první třídy
4. 4. Přednáška pana Libora Marka – Poslední Přemyslovci, pro žáky 5. – 9. třídy
17. 4. Divadlo p. Pohody pro žáky MŠ a I. a II. třídy
- Výlet žáků IV. – IX. třídy - Amberg
- Velikonoční dílny ve třídách - I. stupeň
25. 4. Okrskové kolo ve fotbale I. stupeň – Stráž
3. místo obsadili žáci v mladší i starší kategorii.
26. 4. Dopravní soutěž – okresní kolo v Tachově
Žáci 5. a 6. třídy skončili na 9. místě, zúčastnili se také žáci 8. a 9. třídy.
Květen
13. 5. Sférické kino
Žáci ZŠ a děti MŠ si připadali, jako by byli přímo pod hvězdnou oblohou,
nebo prozkoumávali nekonečný vesmír.
24. 5. Atletické závody - I. stupeň
Jako každý rok si žáci I. až V. třídy poměřili síly v hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky,
běhu na 60m a vytrvalostním běhu.
Ti nejlepší z každé třídy obdrželi diplom a drobné ceny.
30. 5. Výlet V. třídy do Tachova a na přehradu Lučina
31. 5. Pohádkový les
Žáci V. a IX. třídy si připravili pro žáky I. – IV. třídy zajímavé úkoly, proměnili se v pohádkové
bytosti a celé dopoledne své spolužáky provázeli pohádkovým lesem.
Na trasu se vydaly i děti z MŠ.
Červen
3. 6. Tachov ZŠ Zárečná – Dopravní výchova pro žáky 3. - 5. třídy
5. 6. Výlet na hrad Karlštejn
5. 6. – 6. 6. Výlet na kolech – Zlatý potok – VIII. – IX. třída
6. 6. Atletické závody ve Stříbře – okresní kolo – I. stupeň
Na stupních vítězů se umístili v hodu míčkem:
Amálie Pelešková II. třída – 3. místo
Barbora Tkadlecová III. třída – 3. místo
Ladislav Maňo III. třída – 2. místo
Vladimír Kladivo IV. třída – 1. místo
6. 6. Výlet VII. třídy do Plzně
10. 6. Návštěva budoucích prvňáků v I. třídě
11. 6. – 12. 6. Výlet na kolech na Sycherák – VI. třída
12. 6. Výlet do Mariánských Lázní I. a III. třída
18. 6. Výlet II. a IV. třídy do Tachova
25. 6. II. st. turnaj ve fotbale
26. 6. Vyhodnocení soutěží a projektů pro žáky.
- ve sběr hliníku vyhrály děti z MŠ
- ocenění za matematickou soutěž obdržel Tomáš Hospodářský
- cenu si odnesli žáci, kteří uspěli ve sportovních soutěžích a úspěšně naší školu reprezentovali v atletice a florbalu
- Malý dárek dostali také autoři vítězných děl ve školním projektu Jaro je tu hurááá,
zvítězila společná práce žáků VII. a IX. třídy
27. 6. I. stupeň – stopovaná, kterou připravili žáci IV. třídy pro kamarády z I. – III. třídy
V. třída – cvičení v přírodě – Tisová
Společné dopoledne žáků I. třídy a budoucích prvňáčků v MŠ
II. stupeň – turnaj v baseballu
28. 6. Slavnostní zakončení školního roku a předání vysvědčení